Zaczynamy!!!

Pierwszy dzień na LXNAV Junior Gliding Camp 2018! Większość z nas dojechała do Leszna bardzo późno, prosto z Lisich Kątów, dlatego na inauguracyjnej odprawie było widać pospolite zmęczenie. Dlatego też mimo tego że pogoda zapowiadała się fantastycznie, nie wprowadziliśmy wielkiego popłochu i daliśmy wszystkim czas na spokojne złożenie szybowców. Razem z Panem Prezesem Przemysławem Nowackim i Tomkiem Krokiem przywitaliśmy młodych pilotów (wielu z nich jest tutaj po raz pierwszy), a Tomek Hornik korzystając ze SkySight’a wyłożył 3 warianty trasy.

 

Tak jak widać, po kilku tygodniach w suchym Jantarze, powrót do szybowca to zawsze przyjemna sprawa. Nawet Tomek Hornik się uśmiecha 🙂

Szybka akcja i już na starcie. Niedługo później Tomek wrócił na lotnisko oblatując ponad 350 kilometrów.
Lot tomka znajdziecie TUTAJ <- Klik

Grid powoli zaczynał się zapełniać. Na samym froncie Wiktor Czubski dla którego był to ważny dzień – wylaszował LS8 „LOT”. Wiktor wystartuje na tym szybowcu na Szybowcowych Mistrzostach Polski.

Cumulusy wyglądały fantastycznie. Mamy świadomość że rozpoczęliśmy starty co najmniej 3 godziny za późno.

Julek Pieniążek w swojej 55 a”QQ”.

Po locie schował ją do jednak do wózka i gdy zapadła decyzja że jutro laszuje Discusa, bez chwili zastanowienia zamienił ją na „Y”.

Na tegorocznym obozie dominują „Górale”. Mamy reprezentantów z Nowego Targu, Żaru i Nowego Sącza.

Dziewczyny na piraty!

Mamy również reprezentację ze Stolicy 🙂

Tomek Krok wykonał 5cio godzinny lot z jednym z Juniorów. Już po pierwszym locie i po relacji juniora wiem że loty na dwusterze z doświadczonymi przelotowcami są największymi akceleratorami umiejętności i powinny być już regułą w przyszłych edycjach obozów przelotowych dla Juniorów.

Dzisiaj jeszcze opalanko bez koszulek. Jutro słońce ma być bardziej bezwzględne i chyba bez koszul z długim rękawem się nie obejdzie.

Pod koniec dnia ceremonia po laszowaniu Pirata przez Leszczyniaków.

Dzień zakończyliśmy w Efezie 🙂